Nacházíte se: / SlužbyAkustické konstrukce

Stavebnictví klade kumulované požadavky na konstrukce a výplně otvorů, které se velmi často snoubí se zajištěním akustické izolace, například u dveří do hotelových pokojů nebo v případech uzávěrů otvorů a stěn do exteriéru.  Často se stává, že požadované hodnoty u výrobků jsou z hlediska jejich splnění nedosažitelné, nebo musí být vykoupeny neúměrně vysokými konstrukčními provedeními, zejména na úkor životnosti výrobků….

Složení konstrukcí pro zajištění dosažení vysokých hodnot indexu vzduchové neprůzvučnosti znamenají exponenciální nárůst konstrukčních prvků v porovnání s přírůstkem zlepšení akustických vlastností.

Když uvážíme, že hodnota indexu vzduchové neprůzvučnosti se zvyšuje zejména zvětšením plošné hmotnosti a tloušťky konstrukce, je dosažený výsledek nejen velmi drahý, ale hlavně dočasný, protože pokud je neprůzvučnost vyšší než 35 dB, je jeho hodnota závislá především na dokonalém seřízení a těsnosti. Právě tyto vlastnosti jsou však nejvíce ovlivněny intenzitou používání a hmotností konstrukce.

Pomůžeme Vám s optimálním složením konstrukce, případně se zajištěním výroby vzorků a provedení měření v akreditované laboratoři s dlouholetou tradicí – CSI a.s. pracoviště Zlín.